XC 2000 3&4 Eksen CNC Profil İşleme Merkezi - İno Makine

CNC PROFİL İŞLEME MERKEZLERİ

XC 2000 3 veya 4 Eksen CNC Profil İşleme Merkezi

X-Y-Z ve opsiyonel olarak da “A” eksenlerinde hareket eden kompakt dizayn Kabinli CNC profil işleme merkezidir.

İşleme boyunda 3 ayrı alternatife sahiptir:

Net işleme boyu 3.000 mm., ikinci dayama yardımıyla 6.000 mm.’ye kadar profil işlenebilmektedir.

Net işleme boyu 4.000 mm., ikinci dayama yardımıyla 8.000 mm.’ye kadar profil işlenebilmektedir.

Net işleme boyu 6.000 mm., ikinci dayama yardımıyla 12.000 mm.’ye kadar profil işlenebilmektedir.

Alüminyum başta olmak üzere, PVC,demir, çelik, bakır gibi her türlü profili işleyebilmektedir. İşlediği alaşımın sertliğine göre farklı tipte freze uçları kullanılır.

CNC kontrol ünitesi ve servo motorla donatılmış olan çelik gövde üzerinde hareket eden hızlı freze kafaları ile alüminyum profiller üzerinde serbest olarak çalışmaktadır.

ino’e has çift spindle çalışma tertibatıyla donatılmıştır. Bir tane üstten çalışan hızlı freze kafası ISO30 takım tutuculu 8,0 kW 24.000 rpm ile çalışmaktadır ve 6’lı takım değiştirme magazinine sahiptir. İkinci hızlı freze kafası yatay olarak konumlandırılmış ve diğer kafanın önünde durmaktadır; profillerin yanlarından işlem olması durumunda bu freze kafası çalışmaktadır. ER 25 tipi takım tutuculu 3,0 kW 18.000 rpm ile çalışmaktadır.

amBOX 3 boyutlu CADCAM programı ile DXF dosyaları üzerinden üç boyutlu profil çizimine dönüştürülen şekiller, üzerlerine delik, slot ve benzeri işlemlerin işaret edilmesiyle çok basit bir şekilde programlanabilmektedir. Makinenin işleyemeyeceği hiçbir düzlemsel şekil yoktur, tamamen serbest programlanabilir.

Takım magazinine bağlanabilecek disk freze ebadı standartta 200 mm.; opsiyonel olarak 250 mm.’dir.

Profil işleme ebatları 230 mm. X 230 mm.’dir. Bu ebatlar dahilinde her türlü otomotiv, havacılık, mobilya sektörüne hitap eden endüstriyel profiller veya alüminyum kapı-pencere ve cephe imalatlarında, panel sistemler dahil olmak üzere en geniş profillere kadar profil işleyebilmektedir.

Makine başında bulunan pnömatik referans noktası otomatik olarak kalkmakta ve profillerin sıfır noktasını belirlemektedir.

Profil sıkma pnömatik mengeneleri makinede standart olarak 6 adet sunulmuştur. CamBOX ekranından mengenelerin yerleri belirlenebildiği gibi, opsiyonel olarak sunulan otomatik pozisyonlamalı mengene sistemi ile mengeneler işleme köprüsü tarafıdan da pozisyonlanabilmektedir.

Kabin önünde bulunan koruma kapakları profiller işlenirken kapanmakta, işlem bitince otomatik olarak açılarak operatörü bilgilendirmektedir.

  • X-ekseni hızı 65 m./dk.
  • Y-ekseni hızı 65 m./dk.
  • Z-ekseni hızı 25 m./dk.
  • 4 METRE VERSİYONU İÇİN:
  • Makine ebatları: 6.225 X 1.450 X 2.180 mm.
  • Ağırlık: 2.000 kgs.