CamBOX - İno Makine

CamBOX

PROFİL İŞLEME YAZILIMI

CamBOX, CAD/CAM çözümleri konusunda hizmet veren, alanında yetişmiş uzmanprogramcılar tarafından ürünleri geliştirilen bir yazılımdır.

Ülkemizde kullanılmakta olan CAD/CAM programları yıllardır yurtdışından ithal edilerek getirilmekteydi. Ülkemizin mühendisleri tarafından geliştirilmiş olan Türk malı CAD/CAM yazılımı CamBOX şimdi Türk sanayicilerimizin hizmetinde.

CNC makinalarınızı CamBOX yazılımı ile kullanabilirsiniz. CamBOX, kesme ve frezeleme için takım yolları üretir. 2 eksenden 5 eksene kadar takım yollarını destekler ve robot uygulamaları için 6 eksen çıktı almak mümkündür. CamBOX kullanarak 4 ve 5 eksen simultane parça işleyebilirsiniz.

Çizim fonksiyonları ve temel CAD-CAM işlevselliği

Diğer CAD-CAM sistemlerinden veri okuma

CamBOX yazılımı AutoCAD, SolidWorks, Siemens NX, Catia gibi harici CAD-CAM sistemlerinden katı modellerini okuyabilir.

CamBOX, 3D modellerinizi okur ve analiz eder, işleri tespit eder ve bunları makineniz için dışa aktarır. Ayrıca program arabiriminde elle işler üretebilir ve CNC makinenize otomatik olarak algılanan işlerle birlikte yeni üretilen işlerinizi de aktarabilirsiniz

Takım magazini kütüphanesi

Grafiksel takım magazini kütüphanesi oluşturarak çarpma kontrolü simülasyon ileizlenebilir.

 

 

Takım yollarının oluşturulması

Program içerisinde hazır şekilde şablonları bulunan geometrik şekiller parametrik olarak ayarlanır ve en uygun takım ile freze ve matkap takım yollarını üretilir. Oluşturulan operasyonların simülasyonunu izlenerek en iyi sonuç alınması planlanır.

 

 

Kullanıcının DXF formatında kendi profil çizimlerini ekleyebildiği profil kataloğu oluşturabilir.

 

 

 

 

3 boyutlu operasyon simülasyonu

Hazırlanan operasyonları simüle etme imkanı sağlayan CamBOX, bu sayede çarpma kontrolünü maksimum seviyeye çıkarmayı amaçlar.

 

 

CamBOX ve Makineye Özel Post Prosesör Uyumluluğu

CamBOX yazılımını her profil işleme merkezi ve kesim işleme merkezi ile kullanabilirsiniz. Makinenizin kinematik sistemine ve kontrol sistemine uygun şekilde G kodlarını üreten post prosesör yazılımı, CamBOX yazılımının esnek mimarisi sayesinde hazırlanabilir. Makineden yüksek verimlilik elde etmek ve etkin bir üretim almak için önemli olan yazılımının ve makinenin en uygun koordinasyon ile birbirlerine uyum sağlamasıdır. CamBOX ile önceden hazırladığınız şablonları her türlü profilin üzerinde istediğiniz yüzeyde işleyebilirsiniz.

CamBOX, kesici takım hareketi dışında, mengenelerin pozisyonlanması ve profilin sürülmesi gibi işleri programatik olarak yapmayı mümkün kılan post prosesör yapısına sahiptir.

 

 

Kompozit Panel Modülü

CamBOX ile 2 boyutlu levha, plaka ve benzeri ürünlerin imalatını yapabilirsiniz. Bu kesimlerde kullanılan kompakt kesim modülü sayesinde en az fire ile kesim yapılır. Bu uygulama nesting fonksiyonu ile gerçekleştirilir. Değişik freze çakıları ile çevre kesim, cepboşaltma, derzleme, matkap ve yazı işleme operasyonları üretilir. Parçalar ve operasyonlar tanımlanan stok malzemelere en az fire verecek şekilde dizilir ve birçok plaka için tezgah çıktısı alınır. 

Ayrıca işlemleri gösteren rapor çizimi üretilerek teknik resim çıktıları alınabilir. Parçaların etiketlenmesi ve işlemlerin veritabanı kaydı için geliştirme yapılmaktadır.